top of page

Projekti

 

U delu koji sledi možete da pročitate kratke opise projekata koje sam pisala sa svojim saradnicima i u čijoj realizaciji sam učestvovala. Ciljna grupa projekata bili su deca i mladi, a teme raznovrsne-promocija nauke, uređenje prostora, reciklaža, likovni i litrarni konkursi, aktivno traženje posla, edukacija i dr.
Podignimo svest za čistiji svet.


Član tima u okviru  projekta 'Podignimo svest za čistiji svet' koji je imao za cilj podizanje svesti mladih o značaju zaštite životne sredine i podsticanje omladinskog volonterizma i aktivizma u oblasti zaštite životne sredine. Projekat je obuhvatao radionice u sredjim školama, dve volonterske akcije u cilju obnovljanja jednog dečijeg igrališta u Somboru. Nakon svega na novom igralištu odigrana je dečija predstava i organizovano je druženje za decu i mlade.

Učionica pod vedrim nebom.


Deo projektnog tima u okviru projekta 'Učionica pod vedrim nebom' koji je imao za cilj edukaciju mladih o zaštiti životne sredine, podsticnje omladinskog volonterizma i aktivizma i izgradnju ekološke učionice na otvorenom. Projekat je obuhvatao radionice u srednjim školama, dve volonterske akcije pripremanja terena i materijala za izradu ekološke učionice. Nakon svega priređeno je svečano otvaranje učionice uz radionicu za decu, dečije glumačke skečeve, simbolično presecanje crvene vrpce zajedno sa decom i druženje za sve prisutne.

Mlad se osnaži, posao potraži.


Cilj projekta bio je doprinos povećanju zapošljivosti mladih od 15 do 30 godina na teritoriji opštine Sombor i unapređenje njihove konkurentnosti na tržištu rada kroz sticanje prenosivih veština putem metoda i tehnika neformalnog obrazovanja. Mladi su upoznati sa načinima aktivnog traženja posla putem informaciono komunikacionih tehnologija i adekvatnim i poželjnim komunikacijskim veštinama tokom intervjua za posao. Obučeni su za pisanje CV-a i motivacionog pisma, informisani o značaju sticanja dodatnih tzv. prenosivih veština u cilju lakšeg dolaženja do posla. Mladi su prošli kratku obuku za pisanje projekata, kao načina za honorarno zapošljavanje i doprinos lokalnoj zajednici.

Ekoblogomanija.


U okviru projekta 'Ekoblogomanija' koji je imao za cilj motivisanje mladih i podizanje nivoa ekološke svesti o značaju zaštite životne sredine putem interneta, pokrenut je istoimeni sajt Ekoblogomanija i facebook stranica. U okviru projekta orgnaizovan je konkurs za likovne i literarne radove na temu očuvanja životne sredine i snimljena 'Ekopitalica' u kojoj nam mališani daju odgovore na pitanja šta je reciklaža, šta je životna sredina, šta je njima stvarno važno i dr.. Uoči novogodišnjih praznika najbolji radovi su nagrađeni i organizovana je radionica kreativne reciklaže u cilju pravljenja novogodišnjih ukrasa.

Čepom do osmeha.


Ekohumanitarni projekat koji ima za cilj da kod dece razvija ekološku svest i humanost, kroz reciklažu platičnih čepova i kupovinu pomoćnih sredstava za decu sa smetnjama u razvoju. Projekat je obuhvatao radionice u osnovnim i srednjim školama, koordinaciju sakupljanja plastičnih čepova, volontersku akciju sortiranja čepova. Projekat je održivog karaktera i sakupljaje čepova traje kontinuirano. Veliki broj pojedinaca, predškolskih i školskih ustanova, javnih preduzeća i preduzetnika odazvao se akciji i sakupljeno je preko 2t plastičnih čepova.

Smanji otisak, ostavi utisak.


Ekološki projekt neformalne grupe 'Ekomotivisti' koji je imao za cilj da kod mladih razvije ekološku svet i volonterski duh. Projekat je obuhvatao jednodnevnu volontersku akciju oslikavanja zida somborskog kupališa 'Štrand' sa ekološkim i motivacionim porukama. Veliki broj mladih odazvao se akciji i pokazao da im je stalo do životne sredine. Simbolično nazvan projekat 'Smanji otisak, ostavi utisak' imao je za cilj da kroz poruke i crteže utiče na svest mladih o potrebi smanjenja ekološkog otiska tj. negativnog uticaja čoveka na prirodu.
Naše motivacione ekološke otiske, preneli smo u vidu crteža i poruka na zidu kupališta 'Štrand'.

FiZi BiZi FEST


Prvi gradski festival nauke u Somboru imao je za cilj promociju i popularizaciju nauke među decom i mladima, kao i profesionalnu orijentaciju ka naučnim zanimanjima.  Projekat je obuhvatio volontersku akciju obeležavanja Svetskog dana nauke, 10. novembra, kojoj je promovisan predstojeći festival i na kojoj su izvođeni eksperimenti direktno na ulici. Takođe, glavna aktivnost bio je dnovnevni festival nauke, otvoren za sve ljubitelje nauke. Posećenost festivala bila je i više od očekivane, a i broj učesnika je premašio 200 dece i mladih, srdnjoškolaca i  osnovaca, koji su velikom dozom ljubavi i entuzijazma prenosili na posetioce svoje znanje iz medicine, informatike, robotike, farmacije, tehnologije itd. 

bottom of page