top of page

Školski projekti

 

Školski projeki podrazumevaju kako timski rad, međupredmentu korelaciju tj. povezivanje sadržaja iz različitih predmeta u okviru vannastavnih aktivnosti tako i saradnju sa drugim školama i predstavnicima lokalne zajednice. 
Nedelja reproduktivnog zdravlja


Cilj projekta bio je da se učenici, prvenstveno sedmaci i osmaci kroz različite tipove aktivnosti informišu o važnosti očuvanja reproduktivnog zdravlja i prevenciji trudnoće i bolesti. Projeka su sprovele nastavnice biologije u saradnji sa Somborskim edukativim centrom, Omladinom Jazas Novi Sad i Crvenim Krstom. Aktivnosti koje su obuhvaćene projektom bile su: projekcija dokumentarnog filma, kviz ''Šta znaš o reproduktivnom zdravlju'', radionicu u Crvenom krstu ''Reproduktivno zdravlja mladih'' i volonterska akcija na lavnoj ulici.

'5 do 12 za našu planetu'


Cilj projekta bio je da se učenici škole svih uzrasta informišu o klimatskim promenama, potrebi zaštite životne sredine i čuvanja energiju kroz svakodnevne životne aktivnosti. Projekat su sprovele nastavnice biologije i geografije u saradnji sa WWF-om (Svetskim fondom za prirodu). Aktivnosti obuhvaćene projektom bile su: likovni konkurs za temu klimatske promene, projekcija dokumentarnog filma 'Od pol do pola', radionica izrade maketa staklene bašte, solarnih panela i vetrenjača, snimanje pitalice 'Planetica', eko kviz i priključivanje svetskoj akciji 'Sat za našu planetu 2014'.

Promeni navike, sačuvaj plentu


Cilj projekta bio je da se učenici škole svih uzrasta informišu o klimatskim promenama, potrebi zaštite životne sredine i čuvanja energiju kroz svakodnevne životne aktivnosti. Projekat su sprovele nastavnice biologije i geografije u saradnji sa WWF-om (Svetskim fondom za prirodu). Aktivnosti obuhvaćene projektom bile su: radionica pripreme materijala za snimanje 2 eko filma, snimanje eko filmova, projekcija filma o klimatskim promenema, priključivanje svetskoj akciji 'Sat za našu planetu 2015'

Čepom do osmeha


Dugoročni projekat koji se sprovodi u našoj školi i podrazumeva izdvajanje, sortiranje i reciklažu plastičnih čepova. Novčana sredstva koja se dobiju od reciklaže plastičnih čepova koriste se za kupovinu pomoćnih i nastavnih sredstava za decu ometenu u psihičkom i fizičkom razvoju. U okviru projekta realizuju se radionice o reciklaži i važnosti očuvanja životne sredine i akcije sortiranja čepova po bojama. Nakon što se čepovi sakupe u većoj količini i sortiraju, odnose se u Somborski eduktivni centar, gde je glavno skladište čepova za Sombor i okolinu. Odatle se čepovi transportuju na reciklažu.

Klima, moja planeta i ja


Projekat je imao za cilj podizanje nivoa svesti učenika o uzorcima i posledicama klimatskih promena i globalnom zagrevanju. Kroz seriju aktivnosti poput eksperimentalnih radionica, projekcije filmova, kvizova, učenici sedmog razreda imali su priliku da se u kreativno-naučnoj atmosferi druže, uče i razvijaju ekološke navike. Projekat su sprovele nastavnice biologije i fizike u saradnji dve somborske osnovne škole, ''Nikola Vukićević'' i ''Ivo Lola Ribar''. Projekat je bio deo evropske kampanje ''Climate campaign'' u organizaciji YEE-Youth and Environment Europe.

Reciklaža nije gnjavaža


Dugoročni projekat koji ima za cilj reciklažu papira, pa samim tim i očuvanje životne sredine. Projekat sprovode nastavnice biologije u saradnji sa nastavnicom građanskog vaspitanja. Podrazumevo je radionicu izrade kutija za reciklažu, tako da sada sve učionice za predmetnu nastavu imaju po minimum jednu kutiju za odlaganje papira. Od novčanih sredstava dobijenih za prikupljeni papir, kupovaće se nastavna i druga sredstva za unapređenje rada škole.

bottom of page